Yukarı

D’irem Zencefil Yağı 15 ml

199.00

Stok kodu: 0739339836645 Kategoriler:

Açıklama

Literatürde ismi “Oleum zingiber officinale” adlandırılan % 100 saf Zencefil yapraklarının Su Buharı distilasyonu (damıtımı) ile üretilmektedir.

Tamamen katkısız ve doğaldır. İçerisinde paraben, koruyucu madde ve benzeri katkılar bulunmamaktadır.

Sağlıklı yaşamın devamına destek veren yağ asitleri barındırır.

15 ml hacimli orijinal ve damlalık kapaklı şişede üretilmektedir.

Orta kuvvette topraksı, odunsu, tatlı ve sıcak bir aromaya sahiptir. Anti-anflamatuar özelliğe sahip bir bitkidir. Bu özellik, ağrı kesici ve iltihaplara karşı kullanılan ilaçların da temel etkenidir. Eklem ağrılarına, zedelenmelere ve diğer birçok eklem problemine karşı ciddi şekilde faydalıdır. Bilhassa migren ataklarına karşı faydalıdır. Başa masaj yapıldığında ağrının şiddetinde azalma olduğu görülecektir.

Banyo sonrasında saç dipleri ovulduğunda saçlar daha hızlı şekilde uzayacaktır. Eğer saç deriniz hassas ise, direkt kafa derinize masaj yapmak yerine şampuanın içine de katabilirsiniz. Zencefil yağı antibakteriyel özelliğe de sahiptir. Bu nedenle, vücudunuzdaki sinek ve böcek ısırıklarına karşı uyguladığınızda faydalı olur. İltihap veya enfeksiyon oluşma ihtimalini de azaltır. Kullanırken en dikkat etmeniz gereken durum, hiçbir şekilde direk ağızdan tüketmemeniz gerektiğidir. Koklayabilir ya da masaj yapma amacıyla kullanabilirsiniz.

Uyarı:

Alerji ihtimaline karşı küçük alanda test edilmelidir. Beklenmedik alerjik bir etki görülürse kesinlikle kullanılmamalıdır. Işığa duyarlılığı arttırdığından, düşük miktarda kullanılması önerilir.

Ağzı kapalı şekilde, ışık almayan, serin, kuru ve çocukların ulaşamayacağı yerde saklanmalıdır. Küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. Hamileler, emziren anneler ve kronik hastalığı olanlar kullanmadan önce doktora danışmalıdır. Göze temas halinde gözünüzü bol su ile yıkayınız.

v

Özenle Hazırlanmış Organik Saf Cilt Çözümleri

Cilt Bakımı

Kişisel Bakım

Aromaterapi

Reset Password