Yukarı

D’irem Tatlı Badem Yağı 15 ml

39.00

Stok kodu: 0739339836553 Kategoriler:

Açıklama

Literatürde ismi  “Prunus amygdalus” adlandırılan % 100 saf Bademlerin soğuk sıkımı yöntemi ile üretilmektedir.

Tamamen katkısız ve doğaldır. İçerisinde paraben, koruyucu madde ve benzeri katkılar bulunmamaktadır.

Sağlıklı yaşamın devamına destek veren yağ asitleri barındırır.

15 ml hacimli orijinal ve damlalık kapaklı şişede üretilmektedir.

Tatlı badem yağı, ilk kez Romalılar tarafından cilt bakımı ürünlerinde kullanıldığı bilinen doğal mucizelerden bir tanesidir.

Esansiyel yağ asitleri ve Vitamin A, B1, B2, B6 ve E açısından zengindir. Cilt ve saç için mükemmel bir yumuşatıcı ve besleyicidir. Tatlı badem yağı; makyaj temizleme, tırnak, el ve ayak bakımı için de kullanılabilir.

Tatlı Badem, fitosterol, bitkisel protein, potasyum, fosfor gibi mineraller ve vitaminler bakımından da son derece zengindir. İçerisinde bulunan e vitamini cilt sağlığı açısından kritik bir öneme sahiptir. Antioksidanlar ve yüksek e vitamini sayesinde bademin yaşlanma etkilerini azalttığı, kırışıklık ve gözaltı torbaları oluşumunu önlemeye de yardımcıdır. Ek olarak, yüksek miktarda epicatechin, quescetin, catechin, kaempferol ve isorhamnetin içeren bademin cildi onarmaya ve hücreleri yenilemeye katkıda bulunduğu da bilinmektedir. Magnezyum bakımından oldukça zengin içeriği saç bakımında da badem yağını diğerlerinden biraz daha öne çıkartmaktadır.

Sabit yağlarla, uçucu yağları doğru oranda birleştirerek kendi kişisel bakım ürünlerinizi yapabilirsiniz. Ayrıca oda spreyi ve parfüm yapabilir veya buhurdanlıkta da kullanabilirsiniz.

Cilt bakımı için cildinizi temizledikten sonra yeterli miktar yağı cildinize masaj yaparak uygulayınız. Cilt tarafından emilene kadar bekleyiniz.

Uyarı:

Alerji ihtimaline karşı küçük alanda test edilmelidir. Beklenmedik alerjik bir etki görülürse kesinlikle kullanılmamalıdır.

Ağzı kapalı şekilde, ışık almayan, serin, kuru ve çocukların ulaşamayacağı yerde saklanmalıdır. Küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. Hamileler, emziren anneler ve kronik hastalığı olanlar kullanmadan önce doktora danışmalıdır. Göze temas halinde gözünüzü bol su ile yıkayınız.

v

Özenle Hazırlanmış Organik Saf Cilt Çözümleri

Cilt Bakımı

Kişisel Bakım

Aromaterapi

Reset Password