Yukarı

D’irem Sığla Yağı 15 ml

519.00

Stok kodu: 0739339836676 Kategoriler:

Açıklama

Literatürde ismi “Liquidambar Orientalis Miller” adlandırılan % 100 saf Sığla ( Günlük) ağacı reçinelerinin Soğuk Sıkımı ile üretilmektedir.

Tamamen katkısız ve doğaldır. İçerisinde paraben, koruyucu madde ve benzeri katkılar bulunmamaktadır.

Sağlıklı yaşamın devamına destek veren yağ asitleri barındırır.

15 ml hacimli orijinal ve damlalık kapaklı şişede üretilmektedir.

Doğal bir ağrı kesicidir. Özellikle de kireçlenmeden dolayı yaşanan ağrılar için tavsiye edilir. Gün içinde çok yoruluyorsanız, banyo suyunuza sığla yağı ekleyerek rahatlayabilirsiniz. Daha sağlıklı hissetmeniz adına; vücudunuzdaki enfeksiyonu temizleme görevine sahiptir. Ciltte oluşan iltihapları ise kısa sürede iyileştirir ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Cilt bakımında kullandığınız takdirde cildinizi temizlemiş olursunuz. Çağın hastalığı stres, sığla yağının sayesinde daha fazla yayılmadan yok edilecek. Sığla yağında bulunan mineraller, hormonları düzenler ve strese neden olan faktörlerin hafiflemesini sağlar. Aromaterapi alanında da kullanılan sığla yağı, sinir ve stresi ortadan kaldırır. Bedenin ve ruhun rahatlaması için banyo suyuna ekleyebilirsiniz. Sığla yağı ile yapılan masaj ve aromaterapi, uyku düzensizliği yaşayan kişilere yardımcı olur. Uykuya dalmada zorluk çekiyorsanız ve aralıklı uyku uyuyorsanız sığla yağı ile kesintisiz uyuyabilirsiniz. Strese bağlı yaşanan uyku bozukluğundan uzaklaşmak için sığla yağı odanızda yer alabilir.

Kesik ve çiziklerde oluşan kanamaları durdurma görevini üstlenen sığla yağı, kanamayı durdurarak kan kaybını önler. Doğal sığla yağını kesilen cildinize sürdüğünüzde oradaki kanamayı yavaşlatarak durdurur. Ayrıca kan akışı sırasında damarın ve cildin mikrop almasını da önleyerek koruyucu bir görev üstlenir. Sığla yağı reflü gibi mide sorunlarını iyileştirmektedir. Bağırsak hareketlerini ideal düzene sokar ve şişkinliği ortadan kaldırır. Hazımsızlık gibi problemlerle de başa çıkan sığla yağı, mide sancılarının da önüne geçer. Mide hastalıkları için içme suyuna eklenip içilmesi önerilir. Eğer mideniz çok hassas ise siz de doktorunuza danışarak sığla yağını kullanabilirsiniz.

Sığla yağı cilde faydaları ile bilinmektedir. Çeşitli cilt hastalıkları için çok yararlıdır. Sığla yağı egzama etkilerini hafifletir ve egzamadan dolayı yaşanan kaşıntıları dindirir.Sığla yağından elde edilen sığla yağı sabunu kullandığınızda, cildinizin ölü hücreden arındığını ve daha canlı bir görünüme kavuştuğunu görebilirsiniz. Bu sabun ve yağ sayesinde yaşlılığı yıllarca erteleyebilirsiniz. Sığla yağının keskin kokusu sinir hücrelerini uyarır ve zihnin açılmasını sağlar.
Dikkat bozukluğu gibi durumlarda, oda içinde yer alan sığla yağı zihnin daha disiplinli olmasına destek olur.
Yorgunluk anında sığla yağından faydalanıp dikkatinizi işiniz üzerine toplayabilirsiniz.

Basur için kullanmak isteyenler ise; basurun etkilediği bölgeye sığla yağından birkaç damla sürmelidir. Bu bölgede oluşan yanma ve tahrişler düzenli kullanımda iyileştirilir.

Uyarı:

Alerji ihtimaline karşı küçük alanda test edilmelidir. Beklenmedik alerjik bir etki görülürse kesinlikle kullanılmamalıdır. Işığa duyarlılığı arttırdığından, düşük miktarda kullanılması önerilir.

Ağzı kapalı şekilde, ışık almayan, serin, kuru ve çocukların ulaşamayacağı yerde saklanmalıdır. Küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. Hamileler, emziren anneler ve kronik hastalığı olanlar kullanmadan önce doktora danışmalıdır. Göze temas halinde gözünüzü bol su ile yıkayınız.

v

Özenle Hazırlanmış Organik Saf Cilt Çözümleri

Cilt Bakımı

Kişisel Bakım

Aromaterapi

Reset Password