Yukarı

D’irem Karanfil Yağı 15 ml

109.00

Stok kodu: 0739339836638 Kategoriler:

Açıklama

Literatürde ismi  “Eugenia caryophyllus” adlandırılan % 100 saf Karanfil Tohumlarından Su Buharı Distilasyonu ( damıtma ) yöntemi ile üretilmektedir.

Tamamen katkısız ve doğaldır. İçerisinde paraben, koruyucu madde ve benzeri katkılar bulunmamaktadır.

Sağlıklı yaşamın devamına destek veren yağ asitleri barındırır.

15 ml hacimli orijinal ve damlalık kapaklı şişede üretilmektedir.

Enfeksiyonlara karşı etkili doğal bir çözümdür. Karanfil yağının içerdiği temel bileşen olan öjenol sebebiyle dermatofit enfeksiyonlarına yol açan mantarlar (Trichophyton, Epidermophyton, Microsporum) üzerinde kuvvetli etkisi bulunur.

Antiseptik özellikleri nedeniyle, karanfil yağı yara , kesik, uyuz, mantar, mantar enfeksiyonları, isilik, uyuz vs böcek sokması yaralarının doğal ve bitkisel tedavisi için kullanılabilir. Doğal haliyle oldukça kuvvetli bir antiseptik etki yaptığı için su ile seyreltilmiş biçimde kullanılmalıdır.

Ağız ve diş sağlığında yüksek etkiye sahiptir. Sindirimdeki sinir hücrelerini uyararak besinlerin sağlıklı bir şekilde emilimini sağlar.

Sivilce sorunu olan kişilerde sivilce kızarıklıklarını ve sivilcelerin oluşturduğu şişlikleri geçirmek için de karanfil yağı kullanılabilir.

Karanfil yağı oldukça etkili bir detoks ürünüdür. Metabolizma hızını artıran karanfil, çay olarak ta tüketildiğinde zayıflatan çaylar kadar etkili olabilmektedir.

Uzak doğu ülkelerinde karanfil yağı, erken boşalma bitkisel tedavisi amacıyla da kullanılmaktadır.

Saçın hacim kazanmasını sağlayarak saça canlılık ve parlaklık kazandırır. Saç dökülmesini azaltır ve yeni saç oluşumunu hızlandırır. Saçın hızlı uzamasına yardımcı olur. Saçtaki elektriklenmeyi önler ve saç köklerini güçlendirir. Saça daha kolay şekil verilmesine yardımcı olur.

Uyarıcı etkisi olan karanfil yağı, donuk ve uyuşuk hissettiğinizde zihinsel durumunuzu güçlendirmek ve konsantrasyonunuzu arttırmak için kullanabileceğiniz yağlardan biridir

Tavsiye Edilen Kullanım Şekilleri ;

1 fincan suya 1-2 damla damlatılarak içilebilir. Diş ağrılarında pamuk üzerine damlatılarak diş üzerine tatbik edilir.

Masaj için kullanırken, en az 100 cc sabit yağ (zeytin, susam, tatlı badem vb) ile karıştırılarak kullanılmalıdır.

Saçlarınız için Zeytinyağı, lavanta yağı, badem yağı veya kayısı yağı ile seyreltilerek kullanılmalıdır. Karanfil yağını, lavanta yağı ve zeytinyağı ile karıştırıp saç derisine masaj yaparak uygulanabilir.

Karanfil yağı mumlara, oda spreylerine veya bir difüzöre eklendiğinde havanın temizlenmesine yardımcı olur. Bulaşıcı hastalıklarda hasta odasında iyileşmeye yardımcı olmak için ve evdeki diğer kişileri bulaştan korumak için kullanılır. Doğal böcek kovucu spreylere de eklenir.

Uyarı:

Karanfil yağı saf olarak yüksek dozajda alınır ise zehirlenmeye sebep olabilir. İçerisindeki yüksek miktardaki eterli yağ, epitel dokuyu tahriş eder. Alerji ihtimaline karşı bilekte test edilmelidir. Hassas cilt yapısına sahip kişiler karanfil yağı kullanırken kesinlikle dikkatli olmalıdır. Beklenmedik alerjik bir etki görülürse kesinlikle kullanılmamalıdır.

Ağzı kapalı şekilde, ışık almayan, serin, kuru ve çocukların ulaşamayacağı yerde saklanmalıdır. Küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. Hamileler, emziren anneler ve kronik hastalığı olanlar kullanmadan önce doktora danışmalıdır. Göze temas halinde gözünüzü bol su ile yıkayınız.

v

Özenle Hazırlanmış Organik Saf Cilt Çözümleri

Cilt Bakımı

Kişisel Bakım

Aromaterapi

Reset Password